BARBARA PINTER ZUPANČIČ

Upravičeni ste do življenja iz veličine!

Sledim svojemu srcu

 “Imej pogum, da slediš srcu in intuiciji. Oba namreč že vesta kaj si resnično želiš postati. Vse ostalo je drugotnega pomena.”
Steve Jobs


Pozdravljena,

kar si najbolj želim v življenju je, da sledim svojemu srcu. Da mu zaupam, ga poslušam, četudi je moteče za okolico. To je moja srčna žeja tudi za vas. Srce namreč vedno vodi v tisto kar je za nas najbolje.

Čeprav menite, da sledite vašemu srcu, sem skoraj prepričana, da je to bolj dejanje vašega razuma ali pa ideja drugih ljudi o tem, kaj to sploh pomeni “slediti svojemu srcu”.
In razlog je čisto preprost: večina ljudi nikoli ne bo sledila svojemu srcu, ker ne sprejme štiri pripravljalne korake, ki so potrebni, da to storimo.
Pa si oglejmo, kaj ti koraki so.

Kako slediti srcu? Tako da vzpostavimo povezavo z inteligenco, modrostjo in vodstvom vašega srca.

5 korakov do sledenja in poslušanja modrosti lastnega srca

1. Odpreti se ranljivosti

Večina od nas je skozi leta odraščanja zgradila zaščitni zid okoli svojega srca. Ta zid je zgrajen na osnovi nakopičenih energij čustev, ki si jih nismo dovolili čutiti v polnosti. To je rezultat dolgoletnih ran v interakciji z drugimi, kjer smo preprosto zaprli naša srca, da bi zaščitili sebe in da bi se obvarovali pred tem, da bi bili še kdaj ranjeni.
Ključ je, da se spet odpremo ranljivosti. Biti ranljiv pomeni dati samemu sebi dovoljenje, da raztopite te plasti zaščite in sicer tako, da jih najprej ozavestite, da ste polno prisotni v sedanjosti, da občutite tiste občutke, ki ste se jim odrekli, kot so krivda in sram. Kot središče vašega čustvenega sistema, ko je popolnoma brez napetosti, je vaše srce sposobno ustvariti ali predelati katerokoli čustvo, ki vstopi v čustveno središče brezpogojne ljubezni.

2. Povežite se

Ko se zaščitni zid okoli vašega srca začne raztapljati, lahko začnete odkrivati energijo, vrednost in moč znotraj vašega srca. To storite tako, da svojo pozornost usmerite v območje srca in nato v to mesto globoko in enakomerno vdihnete, hkrati pa si ves čas predstavljate, kako se z vsakim ponovnim vdihom povezava z vašim srčnim centrom povečuje. Če temu procesu dodate energijo ljubezni in sprejemanja (tako da se spominjate ali mislite na nekoga ki ga močno ljubite) in dovolite vašim občutkom, da se razširijo, se bo tudi magnetno polje vašega srca začelo širiti, dokler ne bo ustvarilo holografskega polja, preko katerega boste k sebi zmožni privabiti vse vire, informacije, ljudi, dogodke in okoliščine, ki vas bodo podpirale pri ustvarjanju življenja, ki ga boste ljubili. To polje si lahko predstavljate kot magnetno prisotnost, ki je rezultat vaše popolne budnosti.

Ključ do povezanosti z vašim srcem je prisotnost. To da ste povezani z lastnim srcem pomeni da ste v vsakem trenutku v polnosti prisotni v vaši osebni realnosti in resnici, torej v tistem kar je za vas resnično na nivoju vaših misli, občutkov, hrepenenj in želja. Pravzaprav govorim o tem, da morate razviti sposobnost povezovanja s seboj in sposobnost popolne prisotnosti v vsem, kar se v sedanjosti odvija okoli vas potem pa tej sposobnosti pustiti, da se razširi in raste, dokler ne zaobjame tudi vseh ljudi okoli vas.

3. Prosite

Po tem ko ste vzpostavili povezavo, je čas da odpošljete svojo željo v obliki vprašanja. Vedite, da pri tem koraku pravilnega ali napačnega postopka ni. Pomembno je le, da temu čemur jaz pravim vaše ‘Veliko Srce’ ali srce, ki se nahaja za vašim fizičnim srcem, postavite vprašanje, na katerega si želite prejeti odgovor. V bistvu je to, za kar prosite, vodstvo ali pa smer, ki je za vas v dani situaciji na specifičnem področju življenja najboljša ali preprosto, kakšen naj bo vaš naslednji aktiven korak.

Ključ do pravilnega postavljanja vprašanj je natančnost, jasnost. Preko svojega srca se namreč povezujete z obširno, brezmejno inteligenco in zato, da se lahko z njo povežete in komunicirate morate biti jasni. Zapomnite si: s postavljanjem jasnih in natančnih vprašanj boste prejeli jasna in specifična navodila in rezultate.

4. Prisluhnite

Vprašajte se, kaj želite slišati. Srce se namreč izraža na veliko različnih načinov. Lahko vas ogovori preko misli, občutkov, zvokov, slik, idej, fizičnih občutkov ali preprosto preko vašega globljega razumevanja. Na tej točki morate biti pripravljeni sprostiti vsa vnaprej zgrajena ali priučena prepričanja o tem, kdaj in na kakšen način naj bi prejeli odgovor; le sprejmite in dovolite, da odgovori sami od sebe pridejo do vas.

Ključ do poslušanja lastnega Srca je sprejemanje. Sprejemanje vseh najrazličnejših načinov, na katere vas ogovarja vaše srce, tudi če se vam ne sploh ne zdijo logični, in dovoljevanje dejstva, da je vse kar prejmete del sporočila vašega srca, vodi do dobrega poslušanja. Vaša naloga je, da ste prisotni in da poslušate s tako absolutno pozornostjo, kot da je od tega odvisno vaše življenje, saj v tem primeru tudi je.

5. Sledite

Kako prepoznati, kateremu vodstvu slediti, ko k vam naenkrat začnejo pritekati odgovori? Na podlagi lastnih izkušenj vam lahko povem, da vam ni potrebno slediti specifičnim navodilom ali pravilom. Sami izluščite tisto, za kar čutite, da vam najbolj ustreza tisto kar se vam zdi najbolj logično in tisto, ki vas rahlo straši, saj boste znotraj tega našli rizični faktor, katerega rezultat bo aktivno delovanje, le-to pa vas bo pripeljalo do želenih rezultatov.

Ključ do sledenja lastnemu Srcu je aktivno delovanje. Življenje po katerem hrepenite, življenje, ki ga boste ljubili, lahko ustvarite izključno z aktivnim delovanjem. Vaša dejanja vas morda ne bodo vedno pripeljala do uspeha, a vedite, da brez aktivnega delovanja tudi uspeha nikoli ne boste dosegli. Zato pojdite v svet in aktivno delujte, ne glede na to, kako veliko ali majhno se vam to delovanje zdi. Pravi čas za aktivno delovanje pa je ZDAJ.

Ali sledite tem petim korakom?
Ali si redno vzamete čas za to, da odprete svoje srce in mu prisluhnite? Če je vaš odgovor DA, potem vam čestitam! Ste del majhne skupine ljudi, ki resnično sledijo lastnemu srcu.

Če pa je vaš odgovor NE, potem vas povabim da si vsakodnevno ustvarite čas in prostor za to da odprete svoje srce, mu postavite vprašanje in mu potem prisluhnete – resnično prisluhnete. To je eno najlepših daril, ki ga kdajkoli lahko podarite sebi, svoji družini in svetu.small_divider_2

Varovanje zasebnosti in splošni pogoji